none
function toggleMute() { var video=document.getElementById("video"); var mutebutton = document.getElementById("mute"); video.muted = !video.muted; if(mutebutton.classList.contains("fa-volume-slash")){ mutebutton.classList.replace("fa-volume-slash", "fa-volume"); } else{ mutebutton.classList.replace("fa-volume", "fa-volume-slash"); } }
08 mei 2020

Een interview met Christine Vermeersch, CEO Zabra Real Estate

Christine Vermeersch is een sterke vrouw met veel ambitie. Ze woont in Semmerzake (Gavere) en is fiere moeder van 2 zonen van 26 en 24 jaar. Al jarenlang balanceert ze succesvol tussen haar liefdevol gezin en haar uitdagende job als CEO in de vastgoedsector.

In het kader van Moederdag stelden we Christine enkele vragen over haar rol als CEO én moeder van 2 zonen.

Zabra directie Christine

De job van CEO is moeilijk samen te vatten. Hoe zou jij jouw functie bij Zabra kort omschrijven?

Als CEO van Zabra wil ik de ambitie van de aandeelhouders, de familie Joris Brantegem, om uit te groeien tot een sterke vastgoedspeler in onze verschillende takken: residentieel vastgoed, retailprojecten en KMO-units, waarmaken.

Wij bouwen vandaag aan een professioneel team met ervaring in de diverse aspecten van vastgoedontwikkeling. In een kleine organisatie is de CEO ook de cement tussen de afdelingen en de verschillende personen.

Ik probeer dan ook zoveel mogelijk beschikbaar en toegankelijk te zijn. Ik vind het belangrijk om – met onze klant centraal – het beste uit ons team naar boven te halen en hen te motiveren om steeds die extra mile te gaan.

Als CEO combineer je de dagelijkse operationele activiteiten met een plan en een visie op lange termijn. Ik hecht veel belang aan informatie en zoek naar het juiste evenwicht tussen overzicht en detail. Ik stel veel vragen, want ik wil van veel dingen op de hoogte zijn om de juiste beslissingen te kunnen nemen.

Hoe groot is de impact van het corona-virus op Zabra en hoe ga je hiermee om?

Het coronavirus en de lockdown hebben ook op Zabra een grote impact. Van de ene dag op de andere hebben we alle medewerkers thuis laten werken, onze werven kwamen stil te liggen of konden slechts op lagere capaciteit verder draaien, onze bouwadviseurs konden geen persoonlijk contact meer hebben met potentiële kopers, nieuwe projecten en lopende vergunningstrajecten lopen vertraging op gezien de stedenbouwkundige administraties dicht zijn en bovendien hadden onze klanten uiteraard enorm veel vragen. De zorg voor onze medewerkers is natuurlijk een topprioriteit. We zijn gelukkig goed georganiseerd om van thuis te werken en kunnen vlot video-vergaderen met het team en zelfs met externen.

Het was belangrijk om tijdens deze periode van social distancing continu in contact te zijn met elkaar en ons team ook echt als team te laten verder werken. Dat is gelukkig zeer goed gelukt.

Wij zijn sinds deze week terug opgestart op kantoor met een bezetting van max. 50% en met inachtneming van alle voorzorgsmaatregelen voor ons team, de klanten en bezoekers. De dozen ontsmettingsgel en mondmaskers stonden tijdig klaar.

Wat mis je het meeste in deze bijzondere lockdown-periode?

Wat ik het meeste heb gemist zijn vooral het omhelzen, het kussen, de knuffels, de handjes schudden… maar ook de geplande feestjes en etentjes met familie en vrienden die niet konden doorgaan. Ook de middaglunch met de collega’s in de Zabra-keuken en onze maandelijkse ZABRUNCH heb ik gemist. Vooral sociaal en fysiek contact mis ik de laatste weken. Het is toch een vreemde ervaring om dit zo ingeperkt te zien.

Maar de lockdown heeft mij zeker ook dingen bijgebracht. Sneller contact met anderen, telefonisch, per mail of via videocall om zeker te zijn dat met die andere ook alles goed gaat, ontspanning in de buurt is ook tof, we leerden efficiënt thuiswerken en overleggen via video-conferencing, zowel intern al extern.

Hoe heb je deze bijzondere tijd met je kinderen contact gehouden?

Mijn 2 zonen werken nu ook van bij mij thuis. Mijn oudste zoon is met zijn vriendin een appartement aan het verbouwen, maar dat was op het ogenblik van de lockdown nog niet klaar. Mijn jongste zoon, die tijdens de week in Brussel woont, is sinds de aankondiging van de lockdown ook naar huis gekomen, dus hij zit nu heerlijk op ‘hotel mama’. 

We zitten elk in onze eigen home office. Best gezellig en motiverend, zo samen in ons kot.

Wat is jouw favoriete activiteit om samen met je zonen te doen?

Onze favoriete activiteit is samen tafelen, gaan eten, een citytrip doen en de jaarlijkse vakantie uiteraard. Gewoon qualitytime met elkaar doorbrengen.

Wat is jouw leukste Moederdag-herinnering met je kinderen?

Een leuke Moederdag is voor mij een gezellig etentje, bloemen, wat extra aandacht,... Meer hoeft dat echt niet te zijn.

Op welke manier heeft het moederschap invloed/impact gehad op de manier waarop je een bedrijf leidt en vice versa?

Kinderen bepalen voor een groot deel je ritme en je agenda, niet andersom. Om een goed evenwicht tussen werk en gezin te behouden is een goede organisatie en ook een fall-back, mensen op wie je kan rekenen, onontbeerlijk.

Het moederschap brengt je eigenschappen bij die je goed kan gebruiken in het bedrijfsleven zoals organisatie, flexibiliteit, duidelijk zijn, kunnen relativeren, delegeren en vertrouwen op anderen.

De ouders met jonge kinderen hebben het in deze periode zeker extra zwaar gehad. Hoe combineer je ‘in je kot’ een drukke job met één of meer kinderen die je aandacht en begeleiding nodig hebben? Dan moet je duidelijke afspraken maken en een vaste structuur hebben, maar je moet ook leuke vooruitzichten creëren, zowel voor jezelf (even ontsnappen, even me-time), als voor de kinderen (een onverwacht extraatje ofzo).

Als ouder koester je steeds ambities voor je kinderen. Wat is jouw ambitie voor Zabra?

Mijn ambitie is dat Zabra verder groeit en een belangrijke vastgoedspeler wordt. We hebben een ambitieuze aandeelhoudersfamilie, een mooie en gediversifieerde portefeuille aan projecten, een goed gevulde pipeline en bovenal een sterk team. Alle elementen zijn aanwezig voor een veelbelovende toekomst!

Bedankt voor het interview, Christine. En geniet van jouw dag vandaag.

Gelukkige Moederdag!

cookies
COOKIES! De cookies die we gebruiken dienen om jouw ervaring op onze site te verbeteren en voor analytische en marketingdoeleinden. We plaatsen ze alleen wanneer jij toestemming geeft. Cookie Policy